Слобожанський ЗДО № 1

Сторінка музкерівника

Ступка

Лариса Юріївна

Освіта вища Харківський національний педагогічний університет. ім. Г.С. Сковороди

Вчитель музики

вища категорія,

Загальний стаж педагогічної роботи 24 роки

Важко переоцінити вплив музики на людину.

Якщо Ви хочете, щоб серце Вашої дитини прагнуло до Добра, Краси, Людяності, спробуйте навчити її любити і розуміти музику! Вчить її, навчайтеся разом з нею! Фахівці радять починати займатися музикою вагітним мамам ще у період вагітності, а продовжувати зразу від народження дитини для формування гармонійної особистості засобами музики. Музичне мистецтво є джерелом духовності, засобом активізації всіх творчих здібностей дитини, звичайно за умов систематичних занять і не лише у дошкільних навчальних закладах, а і дома.

Музика для дитини - світ радісних переживань. Щоб відкрити для неї двері у цей світ,треба розвивати у неї здібності і перш за все музичний слух та емоційний відгук. Інакше музика не виконає своєї виховної функції. Якщо дорослий якомога ближче стискається зі світом дитинства, якщо вони разом мріють, фантазують, сміються і грають,то діти відчуваючи цю близькість дорослого, відкривають їм свої таємниці, почуття та емоції.

Головне в музичному розвитку дошкільнят - повести дитину в різнобарвний світ музики, навчити дитину «жити нею».

Як підготувати дитину до свята, щоб від свята отримати радість

Шановні батьки, підготовка дитини до свята, очікування свята - це велика відповідальність, психологічне навантаження. Пропонуємо поради, які допоможуть вам підготувати дитину до свят.

Зовнішній вигляд дитини

* Зачіска дитини та макіяж повинні бути безпечними (обережно алергія).

* Одяг (костюм) дитини повинен бути зручним, святковим, безпечним (без гострих, колючих прикрас), відповідати розміру.

* Взуття: чешки або інше взуття, в якому зручно виконувати музично-ритмічні рухи.

Щоб переконатись, що дитині буде комфортно - треба завчасно приготувати костюм, дати можливість дитині в ньому походити вдома.

Розучування ролі

* При написанні сценаріїв свят враховується програмові вимоги, вікові можливості, творчі здібності дітей, досвід педагога та умови (музичний зал).

* Під час розподілу ролей враховується бажання, творчі здібності дітей. Щоб дитина почувала себе впевнено допоможіть їй передати характер ролі за допомогою інтонації, міміки, рухів; вивчіть слова віршів, пісень. Запропонуйте їй уявити себе артистом, який виступає на сцені, перегляньте телепередачі за участю дітей, зверніть увагу дитини як треба танцювати, співати і т.д. Потренуйтеся перед дзеркалом.

* За потреби отримайте консультацію вихователя, музичного керівника, психолога.

Присутність батьків

* Пишайтеся своєю дитиною, будьте прикладом для неї.

* Якщо у вас немає можливості бути присутнім на святі - підготуйте до цього дитину, поясніть причину.

Перегляд свята

* Приходьте за 10-15 хвилин до початку свята.

* Зніміть верхній одяг, перевзуйтеся або одягніть бахіли.

* Огляньте виставку поробок.

* До зали заходьте після запрошення.

* Вимкніть мобільний телефон.

* Не коментуйте виступи дітей під час свята.

* Не відволікайте увагу дітей зауваженнями, проханнями позування перед камерою - це може мати небажані наслідки.

* Підтримуйте виступ дітей оплесками.

* Після закінчення свята дочекайтесь коли діти вийдуть до групи.

* Якщо у вас є бажання продовжити свято вдома, ви можете забрати дитину, попередивши вихователя і зробивши запис у "Зошиті тимчасової відсутності дитини".

* Кількість присутніх дорослих обмежена до 2-х осіб від родини у зв'язку з площею приміщення та вимогами з безпеки життєдіяльності.

Сприймайте своїх дітей такими, якими вони є. Вони мають бути впевнені в вашій любові в будь-яку хвилину.

Пам'ятайте, що вашу дитину навчають не ваші слова, а ваш особистий приклад, ваша поведінка та душевна доброта.